Spotify,Kendi Akıllı Hoparlörünü Oluşturuyor


Spotify, yeni iş ilanlarına göre akıllı bir hoparlör üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bir reklamcı şöyle diyor: "Spotify, ilk fiziksel ürünleri oluşturmak ve üretim, tedarik zinciri, satış ve pazarlama için bir organizasyon kurmak için yolda." Şimdiye kadar, Google Asistan, Amazon Echo ve Sonos: 1 gibi diğer ürünlere hizmet akışını sağlıyordu. Bununla birlikte, Apple kısa bir süre önce HomePod hoparlörünü yerel Apple Music desteğiyle başlattı ve Spotify'ın kendi donanımında harekete geçmesi gerektiğini gösterdi.

Reklamlar, yeni "operasyon yöneticisi", "kıdemli ürün yöneticisi: donanım üretimi" ve "proje yöneticisi: donanım üretimi ve mühendisliği" nin, yeni ürünün üretim ve tedarikini ele alacağını gösteriyor. Guardian'ın da belirttiği gibi, Spotify kısa sürede üretim yapmaya hazır olduğunu öne sürüyor .

Spotify, en popüler akış uygulaması ve çoğu donanım ürünü üzerinde iyi çalışıyor. Bununla birlikte, Android kullanıcılarının Apple'ın HomePod'u üzerinden akış yapması olanaksızdır (Mac ve iOS kullanıcıları bunu Apple'ın tescilli AirPlay protokolü üzerinden yapabilirsiniz). Bu, sadakatlerine bağlı olarak hem Apple hem de Spotify ekosistemlerinden bir miktar kullanıcı yığınını ortadan kaldırıyor.

Spotify akıllı bir hoparlör çıkarırsa, Alexa ya da Google Asistanı ya da her ikisini de Sonos ve diğerlerinin modelleri gibi destekleyebilir.
Spotify,Kendi Akıllı Hoparlörünü Oluşturuyor Spotify,Kendi Akıllı Hoparlörünü Oluşturuyor Reviewed byAlihan Demirdaşon 20 Şubat Rating:5

Hiç yorum yok

Foto�raf��l�k

a