Google, Işletmeler Için Android Telefon Tavsiye Programını BaşlattıGoogle, daha fazla şirketin yeni gereksinimlerini karşılayan bazı Android akıllı telefonlara güvenmesi ve güvenmesine ikna etmek için bugün Android Enterprise Recommnded'in lansmanını ilan etti. Android ölçeği, telefon ahizesi sayısı ve güvenlik ve işletim sistemi güncellemeleri konusunda tutarlılık eksikliği yüzünden Google, şirketleri sağlamanın zor olduğunu tespit etti. Bu program, kurumsal kullanım için bir avuç cihazın yanması için tasarlanmıştır.

Google'ın yeni gereksinimlerini karşılayan cihazların ilk listesinde kendisinin Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL telefonları  bulunmaktadır. Listede BlackBerry KeyOne ve Motion, Huawei Mate 10 ve P10 hatları, LG V30 ve G6, Motorola X4 ve Z2, Nokia 8 ve Sony'nin en yeni Xperia X cihazları da bulunuyor. Gereksinim duyulduğunda Google, Android Enterprise Önerilen cihazların Android 7.0 ve üst sürümleri için minimum donanım gereksinimlerini karşılaması, cihazların toplu dağıtımını desteklemesi, Google'dan 90 gün içinde üç yıla kadar güvenlik güncelleştirmeleri sunması ve kilidi açılmamış cihazlar sunması gerektiğini söylüyor.
Desteklenen tüm cihaz listesine buradan ulaşabilirsiniz.


Google, önümüzdeki aylarda listeye daha fazla cihaz eklemeyi planladığını ve ayrıca "sağlam" cihazlar ve kurumsal hareketlilik yönetimi sağlayıcıları tarafından yönetilen cihazların sınıflandırılmasını ele almak için bu yaklaşımı kullanacağını açıkladı. Elbette, nihai hedef, Android'i daha güvenilir ve güvenilir bir işyeri aracı haline getirmek ve böylece büyük şirketlerin işletim sistemleri olarak iOS, macOS ve Windows 10'a katılabilir. Bu anlaşmalar, Google için çekirdek reklamcılık faaliyetlerine kıyasla belirgin miktarda nakit yaratmayabilir, ancak şirket çalışanlarının elinde daha fazla Android cihazı bulunmakta ve günün sonunda tüketicilerin alışkanlıkları ve davranışları Android genel Google ekosistemine geri gönderilir.
Google, Işletmeler Için Android Telefon Tavsiye Programını Başlattı Google, Işletmeler Için Android Telefon Tavsiye Programını Başlattı Reviewed bySüleyman Yavuzon 22 Şubat Rating:5

Hiç yorum yok

Foto�raf��l�k

a