Google Chrome Rahatsız Edici Reklamları Engelleyecek.

İnternetin devi Google, reklam engelleme işine giriyor.

Google Chrome internet tarayıcısının kullanıcıları, tarama deneyiminin İnternet'in en can sıkıcı  olan bazı reklamlarından arındırılmış olacağını fark edecekler.

Chrome'un şirket içi reklam engelleyicisi, misyonu Web kullanıcıları için daha iyi bir reklam deneyimi yaratmak olan "İyi Reklamlar Koalisyonu" endüstri grubu tarafından belirlenen reklamları yokediyor.

Kriterler, "sesli video reklamları otomatik oynatma", "büyük yapışkan reklamlar" ve ekranın yüzde 30'undan fazlasını alan mobil reklamlar da dahil olmak üzere kullanıcılara en çok rahatsızlık veren 12 tür çevrimiçi reklamın altını çiziyor.

Bu tür reklamlardan birine sahip bir siteyi ziyaret ettiğinizde, engellendiğini bildiren bir bildirim yanı sıra reklamlara izin vermeye devam etme seçeneği de alırsınız.

Google, siteleri düzenli olarak inceleyecek ve reklamlarını "geçmek, uyarı veya başarısız olarak derecelendirmek" ile değerlendirir.

Bir Çarşamba yayınında Google mühendislik müdürü Chris Bentzel, Google'ın hareketinin hızlı sonuçlar verdiğini belirtti.


Google Chrome Rahatsız Edici Reklamları Engelleyecek. Google Chrome Rahatsız Edici Reklamları Engelleyecek. Reviewed bySüleyman Yavuzon 21 Şubat Rating:5

Hiç yorum yok

Foto�raf��l�k

a