Facebook Ve Instagram Dünya Genelinde Çöktü

Bugün öğle saatlerinden itibaren Amerika, Avrupa ve Asya'dan Facebook ve Instagram uygulamasına girmek isteyen kullanıcıları "Üzerinde çalışıyoruz, en kısa zamanda düzelteceğiz'' uyarısı karşılamaya basladı. İki sosyal medya platformunun çöktüğü bildirilirken, Türkiye'de şu anlık bir erişim sorunu yaşanmıyor.

Neden olarak da her iki platformun aynı sunucu kaynaklarından yararlanmaları gösteriliyor. Instagram'ın sahibi olan Facebook'un sunucularındaki sorun an itibariyle en çok Rusya ve Avrupa'daki bazı ülkelerde hissediliyor.

Türkiye'deki kullanıcıların tamamı sorundan etkilenmezken farklı kullanıcı hesaplarında farklı sorunlar yaşanıyor. Instagram'da haber akışına ulaşmakta sorunlar yaşanırken uygulama kullanımındaki sorunlar an itibariyle yüzde 20 oranında. Facebook'ta da benzer bir şekilde hesaplara girişte sorun yaşanırken bazı hesaplar sorunsuz şekilde çalışıyor.

Facebook'a erişmeye çalışan kimi kullanıcılar Facebook'un bakım yaptığı mesajıyla karşılaşırken bazı kullanıcılar ise sayfayı hiç görüntüleyemiyor. Öte yandan yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı kullanıcı hesapları için hiçbir sorun yaşanmıyor. 
Facebook Ve Instagram Dünya Genelinde Çöktü Facebook Ve Instagram Dünya Genelinde Çöktü Reviewed byAlihan Demirdaşon 22 Şubat Rating:5

Hiç yorum yok

Foto�raf��l�k

a