Microsoft, Intel İşlemcilerin Güvenlik Açığı İçin Bir Düzeltme Yayınladı

Bilgisayarınız muhtemelen teorik olarak bir web tarayıcısında JavaScript'in çalışmasına izin verebilecek bir işlemci yongası hatasına karşı savunmasızdır (diğer sorunların yanı sıra). Hem bilgisayarınız hem de akıllı telefonunuz tehlikede. Bu iyi değil.

Neyse ki, Windows çalıştıran bir makineye sahip olmak herkes için muhtemelen güvenlidir. Çünkü 3 Ocak Çarşamba günü, Microsoft bir düzeltme yayınladı.

ZDNet, bu düzeltme ekinin Microsoft'un Standart Patch Salı'nda yayınlanmadığını açıkladı - şirketteki birinin acilen karar verdiğini söyledi. Önemlisi, bir Microsoft destek sayfası, düzeltmenin yalnızca Windows 10 çalıştıran aygıtlar için geçerli olduğunu not ediyor.

Microsoft'a göre, "güncelleme Windows Update'ten otomatik olarak indirilecek ve kurulacak."

Bir Microsoft sözcüsü, Mashable'a e-postayla gönderilen bir açıklamada,
 "Bulut hizmetlerine hafifletme dağıtma aşamasındayız ve bugün Windows müşterilerini AMD, ARM ve Intel'in desteklenen donanım yongalarını etkileyen açıklara karşı korumak için güvenlik güncelleştirmeleri yayımlıyoruz" 
dedi.
"Bu güvenlik açıklarının müşterilerimize saldırmak için kullanıldığını göstermek için herhangi bir bilgi almadık"
dedi.

Apple'ın kendi bölümünde, macOS 10.13.2'deki güvenlik açığı da eklendiği bildirildi.

Herkesin zihnindeki soru: MacOS, Intel #KPTI Sayısını Düzeltiyor mu? Neden evet, evet öyle. 10.13.2'den bu yana "Çift Harita" ya ve 10.13.3'te bazı sürprizlere (Geliştirici NDA kapsamında bu nedenle konuşamaz / gösteremezsiniz) merhaba deyin. 

 Bu arada, geniş bir yelpazede işlemci yongalarında (yalnızca Intel değil) iki ayrı güvenlik açıklığı olduğu konusunda daha fazla bilgi düştü. Meltdown ve Spectre olarak adlandırılan böcekler, hem kolaylık hem de hafifletme kolaylığı açısından farklılık arz ediyor.


Microsoft, Intel İşlemcilerin Güvenlik Açığı İçin Bir Düzeltme Yayınladı Microsoft,  Intel İşlemcilerin Güvenlik Açığı İçin Bir Düzeltme Yayınladı Reviewed bySüleyman Yavuzon 05 Ocak Rating:5

Hiç yorum yok

Foto�raf��l�k

a