2018 Akıllı Telefonlar İçin Kötü Bir Yıl Olabilir

Akıllı telefon satışları, 2018 yılında, yıllar süren sürekli büyümenin ardından düşüş gösterebilir, yeni rakamlar öngörüldü.

TrendForce tarafından hazırlanan bir rapor, cep telefonu sevkıyatlarının geçen yıl yüzde 6,5 oranında artmasına rağmen, 2018'in bu oranın sadece yüzde beş oranında bir azalma görebileceğini öngörüyor.

2017 yılındaki yükselişten dolayı, Çinli üreticiler akıllı telefon üretiminde patlama yaşandığını bildirdi.

Xiaomi, geçtiğimiz yıl akıllı telefon üretiminde yüzde 76'lık bir artış kaydetti; kısmen şirket dağıtım kanallarını geliştirmesi ve kısmen de yurtdışı satışları artırması nedeniyle. Oppo ve Vivo bu kadar güçlü değildi, şirketlerin önümüzdeki yıl üretiminde bir düşüş olması beklenirken sırasıyla yüzde 17,8 ve yüzde 19,5'lik azalma öngörülüyor.

Bununla birlikte, bu yıl bileşenlerin maliyetlerinin artmaya devam edeceğini göreceksiniz, yani satışların bunu dengelemek için yeteri kadar yükselip yükselmeyeceğinden kuşku duyuyoruz.

TrendForce, Çinli firmaların gösterdiği büyüme oranına rağmen, Çinli olmayan bazı tedarikçilerin düşüşte birkaç yıl sonra bir dönüş bekleyeceğini tahmin ediyor.

Özellikle firma , geliştirdiği Face ID teknolojisi ve ekran-vücut oranı sayesinde iPhone satışlarının% 7.5 oranında artacağını öngörüyor . Buna ek olarak, şirket bellek içeriğini artırmayı ve iki modelinde AMOLED ekranını yerleştirmeyi planlıyor ve müşterilere daha cazip hale getiriyor.

Öte yandan Samsung, pazar lideri olmasına rağmen daha belirsiz bir süre içindedir. Geçen yıl, şirket dünya çapında 320 milyon adet kaydırarak akıllı telefon satışlarında% 3'lük bir artış kaydetti.

::Siz ne düşünuyorsunuz?

2018 Akıllı Telefonlar İçin Kötü Bir Yıl Olabilir 2018 Akıllı Telefonlar İçin Kötü Bir Yıl Olabilir Reviewed byAlihan Demirdaşon 03 Ocak Rating:5

Hiç yorum yok

Foto�raf��l�k

a