Microsoft, Google Chrome yükleyicisini Windows Mağazasından kaldırıyor.

Google, bugün yalnızca daha önce kullanıcıları tarayıcıyı yüklemek için bir indirme bağlantısına yönlendiren bir Chrome uygulaması Windows Mağazasında yayınladı. Microsoft, Google'ın Windows Mağazası'ndaki belirgin darbelerinden etkilenmedi ve harekete geçti. Microsoft'un sözcüsünden The Verge'ye yaptığı açıklamada, "Microsoft Store'daki politikalarımızı ihlal ettiği için Google Chrome Installer Uygulamasını Microsoft Store'dan kaldırdık" diyor.
Uygulamaların "benzersiz ve ayrı bir değer sunduğundan" emin olma ihtiyacından bahsederek Microsoft, "Microsoft Store politikalarımıza uyumlu bir Microsoft Mağaza tarayıcı uygulaması kurmamız için Google'ı bekliyoruz" sözleriyle belirtti. Bu, Google'ın kabul etmesi muhtemel olmayan bir davetiye. Google'ın Chrome'u Windows Store'a getirmesi pek çok nedenden kaynaklanıyor ancak birincil neden muhtemelen Microsoft'un Windows 10 S kısıtlamalarıyla ilgilidir. Web'de gezinen Windows Mağaza uygulamaları, Windows 10 tarafından sağlanan HTML ve JavaScript motorlarını kullanmalıdır ve Google'ın Chrome tarayıcısı kendi Blink oluşturma motorunu kullanmaktadır. Google, Microsoft'un Mağaza politikalarına uyacak özel bir Chrome uygulaması yaratmak zorunda kalacaktı.
Çoğu Windows 10 makinesi, Windows 10 S'yi kullanmaz, bu nedenle Google, muhtemelen tarayıcısını Windows Mağazasında listelemek için özel bir sürüm oluşturmaz. Google mevcut masaüstü uygulamasını yalnızca Centennial Windows Store uygulamasına paketleyemez. Microsoft, Kenar oluşturma motorunu kullanması gereken tüm mağaza uygulamaları konusunda açıktır.

Geçmiş, Google'ın bu yükleyici uygulamasını, Microsoft'un yıllarca çözmeye çalıştığı bir sorun olan Windows Mağazası'nda bulunan sahte Chrome uygulamaları ile savaşmak için yarattığını biliyor. Google'ın geçici çözümü şimdi Windows Mağazasından kaldırıldı, bu nedenle Windows kullanıcıları Google'ın tarayıcısına erişmek istiyorsa Chrome için indirme sitesine erişmek için Microsoft Edge'i kullanmaya devam etmek zorunda kalacaklar.
Microsoft ve Google, tarayıcılar veya platformlar üzerinde ilk kez savaştılar. Her iki şirket de Windows Phone için bir YouTube uygulaması üzerinde savaştı, Microsoft, Google'ı "Scroogled" reklamlarla hedef aldı ve Microsoft, Chrome'un pil kullanımını da eleştirdi. Bunun devam etmek üzere bir savaş olup olmadığını görmek için Google'a ulaştık, ancak şirket kaldırma hakkında yorum yapmıyor.
Microsoft, Google Chrome yükleyicisini Windows Mağazasından kaldırıyor. Microsoft, Google Chrome yükleyicisini Windows Mağazasından kaldırıyor. Reviewed bySüleyman Yavuzon 20 Aralık Rating:5

Hiç yorum yok

Foto�raf��l�k

a